Informacja Komisariatu Policji V w Krakowie


W związku ze zwiększoną liczbą przypadków włamań do mieszkań (jest ich więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku), dzielnicowi, Ogniwo Patrolowe oraz służby kryminalne Komisariatu Policji V w Krakowie dokładają starań aby ująć sprawców i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Istnieje natomiast duże prawdopodobieństwo, iż znakowanie mieszkań, a także pozostawianie na wycieraczce drobnych monet jest sposobem na uzyskanie informacji przez włamywaczy o dłuższej nieobecności mieszkańców w danym lokalu.

W ramach działań profilaktycznych, sugeruję, rozpowszechnić w formie ulotki lub ogłoszenia na klatkach schodowych Waszych budynków, krótką informację dotyczącą konieczności, zbierania z wycieraczek drobnych przedmiotów, zamazywania znaków przy drzwiach oraz domykania bram w blokach. Zacieranie znaków czy usuwanie monet przez lokatora, który ujawnił takie znaczniki powinno dotyczyć nie tylko własnego mieszkania, ale także w ramach solidarności sąsiedzkiej, objąć powinno okolice innych lokali na piętrze.